Wczasy na polskiej wyspie

BiletyBilety.pl

Świnoujście to jedyne nadmorskie miasto w Polsce, które położone jest na wyspach, te najbardziej znane to: Uznam, Wolin i Karsibór. Warto podkreślić, że największą polską wyspę Uznam z wyspą Wolin łączą dwie przeprawy promowe.

Świnoujście to jedno z największych miast w województwie zachodniopomorskim i wciąż się powiększa, bowiem prądy morskie nanoszą piasek na świnoujską plażę. Przede wszystkim jest to miasto turystyczne, znane w całej Polsce, a także za granicą.

Świnoujście to miejscowość uzdrowiskowa również poza sezonem wakacyjnym. Nie tylko Polacy wybierają Świnoujście jako swoją destynację wakacyjną.

Ze względu na fakt, że to wyspiarskie miasto graniczy z Niemcami często odwiedzają go też nasi zachodni sąsiedzi czy turyści ze Skandynawii. Bo niewiele ponad sto pięćdziesiąt kilometrów dzieli Świnoujście od Berlina czy od państw takich jak Dania lub Szwecja.

Atrakcje turystyczne tego nadmorskiego miasta to między innymi wieża widokowa po kościele protestanckim, falochrony z XIX wieku i najwyższa nad morzem Bałtyk latarnia morska. Na wyspie Karsibór znajduje się Ostoja ptaków Karsiborska Kępa, gdzie można podziwiać ponad 140 gatunków ptactwa.