Jak kupić polisę AC?

https://www.dnb.com/pl-pl/wiedza/newsy-artykuly/wywiad-gospodarczy-co-to-takiego/ mentee kto to

AC, czyli inaczej autocasco to dodatkowe ubezpieczenie, które warto mieć, jeśli chcesz czuć się bezpieczniej na drodze. Polisa AC zobowiązuje zakład ubezpieczeń do wypłacenia odszkodowania właścicieli polisy, nawet jeśli auto ucierpiało z winy ubezpieczonego.

Oczywiście dotyczy to zdarzeń drogowych, a nie celowego zniszczenia pojazdu. AC to dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu możesz nie martwić się o stan portfela w razie ewentualnego wypadku – nawet jeśli sam się zagapisz lub wypadek będzie miał miejsce w wyniku awarii samochodu.

Aby zamówić polisę AC, wystarczy zgłosić się do wybranej firmy ubezpieczeniowej. Jednak które towarzystwo wybrać? Wybór odpowiedniej firmy to pierwszy ważny krok na drodze do zamówienia polisy AC.

Jeśli chcesz podjąć dobrą decyzję, warto wcześniej gruntownie przejrzeć blogi i fora internetowe, w poszukiwaniu opinii na temat poszczególnych firm. Czasem można znaleźć też cenne informacje na temat stosowanych kruczków pranych czy haczyków w umowach, które mogą mieć kluczowe znaczenie w momencie, gdy ubezpieczyciel będzie musiał podjąć decyzję o wysokości odszkodowania.

Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z kalkulatorów AC. W sieci znajdziesz strony, które porównują oferty poszczególnych towarzystw.

Nierzadko można w takich porównywarkach ubezpieczeń znaleźć prosty panel, który obliczy Twoją składkę na podstawie wprowadzonych danych, zgodnie z ofertą wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Składkę, bez żadnych zobowiązań, mogą wyliczyć również konsultanci poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.