Cena ubezpieczenia flotowego

https://www.dnb.com/pl-pl/tematy/compliance/ ALIOR BANK

Z reguły zakupy hurtowe są najbardziej opłacalne, a często to właśnie dzięki nim przedsiębiorca może wypracować zysk. Dotyczy to nie tylko kupowania towaru, który będzie następnie przeznaczony na sprzedaż. Hurtowo można kupować również polisy ubezpieczeniowe dla samochodów. Mowa oczywiście o ubezpieczeniu floty.

Mówiąc dokładniej, ubezpieczając flotę nie kupujesz polisy dla każdego auta z osobna, ale zamawiasz zbiorowe ubezpieczenie dla wszystkich posiadanych aut. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim mniej pracy z załatwianiem wszystkich formalności związanych z ubezpieczeniem, ale również niższe ceny – w porównaniu z wartością polis dla każdego auta z osobna. Warto więc skorzystać z ubezpieczenia flotowego. Pytanie jednak, czy taka sztuka na pewno Ci się uda? Niestety nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Wiele firm ubezpieczeniowych w ogóle nie oferuje możliwości ubezpieczenia od razu całej floty. Niektórzy ubezpieczyciela mają też oferty skierowane jedynie dla klientów korporacyjnych, czyli flot liczących setki lub tysiące aut. Poza tym jednak stawka za ubezpieczenie flotowe jest naliczana podobnie, jak w przypadku zwykłej polisy. Pod uwagę brane są liczne czynniki, takie jak miejsce użytkowania auta.

Samochody używane Węgrów, które mają jeździć po ulicach Warszawy będą o wiele bardziej narażone na uszkodzenie niż auta, które będą służyć w małej miejscowości, bez dużego ruchu. Właściciele firm mogą wykupić zarówno flotowe ubezpieczenie OC, jak i AC.