Kredyt we dwójkę

zwrot vat z zagranicy wywiadownie gospodarcze

Kiedy para decyduje się na wspólną przyszłość, często pojawia się kwestia kredytu mieszkaniowego. Jeśli obydwoje pracują, ich zdolność kredytowa jest większa, niż każde miałoby starać się o kredyt osobno.

Warto jednak pamiętać o tym, że w razie rozstania kredyt dalej musi być spłacany, dlatego, choć nikt nie rozważa takiej opcji, lepiej zastanowić się nad tym, co się stanie, jeśli ich związek się skończy. Ta kwestia jest szczególnie ważna w sytuacji, kiedy jedno z nich posiada gotówkę, która może posłużyć jako wkład własny.

Jeśli para jest małżeństwem i jedna z osób dysponuje takimi właśnie środkami, warto zastanowić się nad opcją podpisania intercyzy, dzięki której ów wkład nie zostanie wliczony do wspólnego majątku. Jedna z korzyści brania wspólnego kredytu mieszkaniowego jest taka, że nawet w przypadku utraty pracy przez jedną stronę, pensja drugiej powinna wystarczyć na opłacenie rat.

www.gemsandstamps.it

Dodatkowo koszty eksploatowania lokalu są niższe, jeśli mieszka się we dwójkę. Utrzymywanie dwóch osobnych mieszkań nie wydaje się więc być dobrym, z ekonomiczno punktu widzenia, pomysłem.