AC na motocykl

kurs oszczędzania budżet domowy wypożyczalnia motocykli poznań

Zamiast czterech kółek wolisz dwa? Miłośników motocykli w naszym kraju nie brakuje. Podobnie jak w przypadku właścicieli samochodów, tak i posiadacze jednośladów muszą mieć wykupione obowiązkowe ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Przy tym nie ma znaczenia jak często korzystasz z pojazdu ani nawet czy w ogóle go używasz.

Jeśli motocykl jest zarejestrowany, musi mieć wykupione ubezpieczenie OC. Niestety nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują OC dla motocykli, a co gorsza – nawet jeśli możesz wykupić OC, niekoniecznie w tej samej firmie znajdziesz również AC. Oferta jest mniej bogata niż w przypadku aut.

Prawdopodobnie wiążę się to z mniejszym zapotrzebowaniem na produkt tego rodzaju, a jednocześnie dużym obciążeniem po stronie dostawców usługi. Wycena, obsługa i realizacja każdej polisy wymaga zaangażowania wielu specjalistów. Nie każdy ubezpieczyciel inwestuje w dodatkowe oddziały zajmujące się likwidacją szkód pojazdów jednośladowych.

www.blogpartyzancki.pl

Poza tym AC na motocykl jest wyceniane podobnie jak AC samochodowe. To oznacza, że cena polisy jest uzależniona od dużej liczby czynników. Co ubezpieczyciele biorą pod uwagę? Na pewno wiek auta, markę i model pojazdu.

Ważne jest również to, kto prowadzi pojazd – młody kierowca bez doświadczenia czy osoba, która jeździ motocyklami od wielu lat i nie miała do tej pory ani jednego wypadku. Liczy się także poziom zabezpieczeń pojazdu, zwłaszcza, gdy mowa o ubezpieczeniu od kradzieży. Im lepsze zabezpieczenia przez kradzieżą ma pojazd, tym niższa będzie składka AC.