NNW dla młodych kierowców

https://unhuman.pl/pol_m_MESKIE_Spodnie_Krotkie-656.html likwidacja szkód komunikacyjnych

Młodzi kierowcy nie mają łatwo, jeśli chodzi o wykupowanie polis ubezpieczeniowych. Już samo obowiązkowe OC może być dużym obciążeniem dla dwudziestolatka, który właśnie kupił nowe auto, niedawno opłacić prawo jazdy, a jeszcze nie zdążył zrobić kariery w życiu zawodowym, więc musi liczyć się z każdym groszem. A przecież obok OC warto wykupić również dodatkowe ubezpieczenia, która pozwolą na pokrycie szkód w razie zniszczenia samochodu czy uszczerbku na zdrowiu.

Jednym z często wybieranych ubezpieczeń jest NNW. Jak wygląda kupno takiej polisy w przypadku młodego kierowcy? NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Może objąć samego kierowcę lub również pasażerów.

NNW może też obowiązywać w całej Europie a nawet na świecie lub tylko w Polsce. Czasem wyjątkiem są objęte niektóre kraje, np. Rosja, Ukraina czy Mołdawia.

NNW dla młodych kierowców jest odpowiednio droższe – podobnie jak inne polisy. Powodem jest oczywiście młody wiek i brak doświadczenia za kółkiem. Według szacunków firmy ubezpieczeniowej, taki kierowca z większym prawdopodobieństwem będzie uczestnikiem wypadku, więc ryzyko jest większe i rosną również składki.

Aby nieco obniżyć koszty NNW oraz innych ubezpieczeń, warto skorzystać z pakietów polis, oferowanych przez niektórych ubezpieczycieli. Pakiet może zawierać wszystkie najpopularniejsze ubezpieczenia: OC, AC, NNW oraz Assistance i być znacznie tańszy niż koszt kupowania każdego takiego ubezpieczenia osobno. Jest to interesująca opcja dla młodych kierowców.