Bez ludna wyspa

http://www.babskaelka.pl/wedkarstwo.html irlandia bilety

Wakacje na bez ludnej wyspie, to był by najlepszy sposób na rodzinny wypoczynek z dala od wszystkiego, co by nas od siebie odciągało. Jednak na takie luksusy nie każdy może sobie pozwolić.

Tym bardziej, że coraz częściej z oszczędności wyjeżdża tylko mama, a tata przyjeżdża tylko na ostatni weekend, lub po prostu nie jedziemy wcale. Dlatego jeśli tylko uda nam się już wspólnie wyjechać, postarajmy się, aby to były naprawdę wspólne wakacje, a nie każdy w swoim świecie.

Może nie uda nam się stworzyć bezludnej wyspy, ale coś na zasadzie wewnętrznego spokoju, odsunięcia czynników stresujących jest możliwe do osiągnięcia. Przede wszystkim już przed wyjazdem informujemy w pracy, że jeżeli będą mieli do nas jakąś sprawę to mają wysłać sms lub odzywać się wieczorem.

Dzięki temu będziemy w stanie zupełnie wyłączyć telefon komórkowy, a sprawdzić czy ktoś dzwonił, dopiero jak dzieci pójdą spać. Nie korzystajmy również z telewizora, laptopa, również nie włączajmy dzieciom na nich bajek.

Pokażmy im, że jesteśmy z nimi przez cały czas, a także znajdźmy różne formy wspólnych zabaw, tak, aby cały czas cieszyć sobą. Taka beztroska, brak stresu i nerwów jest dobra również dla nas rodziców.

Ciągłe zabieganie, uzależnienie od telefonu oraz telewizora odsuwa nas od najważniejszego, czym jest nawiązywanie emocjonalnej więzi z dziećmi. Po takich wakacjach dostrzeżemy różnice w jego zachowaniu, ale również i w naszym samopoczuciu.

Warto takie wakacyjne postanowienie w mniejszym stopniu wdrożyć w codzienne życie.