Ile zniżek w OC na start?

RKC Consulting Katowice Firma PESA Bydgoszcz produkuje pojazdy szynowe

Nie da się uniknąć płacenia OC, jeśli chcesz legalnie jeździć autem po polskich drogach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał ofertę najbardziej atrakcyjną dla Ciebie. Przy wybieraniu OC sprawa jest o tyle prosta, że nie musisz się przejmować warunkami ubezpieczenia.

Dlaczego? Ponieważ są one takie same dla wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. To, jak działa polisa i co obejmuje jest określone przez polskie prawo, więc ten produkt ubezpieczeniowy wygląda wszędzie tak samo. Natomiast różni ubezpieczyciele mogą dodatkowo oferować różne dodatki w ramach pakietu w polisą OC.

www.eaf.bydgoszcz.pl

Różne są też ceny. W zależności od tego, jaki jest Twój staż jako kierowcy, jakim autem jeździsz i jak wygląda Twoja dotychczasowa historia ubezpieczeniowa, towarzystwo ubezpieczeniowe może zaoferować Ci odmienne warunki. Jeśli do tej pory jeździłeś bez żadnych stłuczek i poważniejszych wypadków, a także regularnie opłacałeś OC i jako zarejestrowany kierowca jeździsz już kilka lat – możesz liczyć na zniżki.

Możliwe są też zwyżki. Pojawiają się one wtedy, ubezpieczyciel uznaje, że jest duże ryzyko, iż doprowadzisz do stłuczki. Wyższą cenę muszą zapłacić przede wszystkim młodzi kierowcy bez doświadczenia, jak i osoby, które maja już wypadki na koncie.

Warto pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe stosują podobne kryteria, ale w nieco inny sposób. I tak na przykład może się zdarzyć, że jedna firma zaoferuje Ci zniżkę na podstawie Twojego stażu za kółkiem, a inna nie weźmie go pod uwagę. To dlatego, że niektórym ubezpieczycielom wystarczy deklaracja kierowcy, a inni sprawdzają okres rejestracji auta.