Toskania

Większość osób myśląc o Włoszech ma przed oczami trzy rzeczy – niepowtarzalną architekturę, kuchnię i atmosferę. Wszystkie te rzeczy związane są z Toskanią – regionem położonym w środkowej części Włoch.

Toskania to jeden z ważnych ośrodków turystycznych, ale mimo tego region ma charakter przemysłowo-rolniczy. Uprawiane w Toskanii produkty są bardzo charakterystyczne dla włoskiej kuchni.

Do najważniejszych należą zboża, ziemniaki, bób, karczochy, winorośl, oliwki, brzoskwinie i śliwki. To w Toskanii produkowane są liczne wina i oliwy z oliwek.

Do największych miast należy między innymi Florencja – stolica regionu, a w niej liczne zabytki, w tym kościoły i pałace. Ze względu na charakter rolniczy regionu jest on dość specyficzny pod względem turystycznym.

www.kmkm.org.pl

Dominuje agroturystyka, a ci, którzy zdecydują się odwiedzić Toskanię mogą liczyć na wielkie zaskoczenie w postaci regionalnej kuchni i miejscowych win. Przyciągać może również fakt, że łagodny klimat powoduje, iż sezon turystyczny trwa tutaj od Wielkanocy do października.