Zdrowie na wakacjach

www.primacharter-va.pl

Zdrowie może znacząco wpłynąć na to, w jaki sposób spędzimy wakacje. Trzeba wiedzieć, że choroby i dolegliwości, które nam doskwierają mogą mieć znaczenie przy planowaniu urlopu. W przypadku, gdy chorujemy przewlekle, a objawy choroby czasem utrudniają normalne funkcjonowanie i wymagają stałej opieki lekarza, warto zrezygnować z wyjazdu za granicę. Stres związany z lotem samolotem czy zatrucie pokarmowe mogłoby wpłynąć na nasz stan zdrowia. Oczywiście, wszystko także zależy od choroby.

Również kobietom w ciąży, zwłaszcza w ostatnich tygodniach, nie zaleca się podróżowania za granicę. Po pierwsze wiąże się to z lotem samolotem, który mógłby być uciążliwy. Ponadto trzeba liczyć się z tym, że na wczasach może wydarzyć się coś, co będzie wymagało szybkiej konsultacji z lekarzem. W przypadku odpoczynku w Polsce zawsze jest możliwość szybkiej wizyty w szpitalu i sprawdzenia czy wszystko jest porządku. Za granicą może być z tym problem, choćby ze względu na barierę językową.

Jeżeli już się zdecydujemy jechać za granicę, pomimo nie najlepszego stanu zdrowia, warto wcześniej skonsultować się z lekarzem oraz wykupić ubezpieczenie zdrowotne.