Wszędołaz

lexus promocje nadajnik do samochodu

Wszędołaz to pojazd, którego historię warto przybliżyć przy okazji wspominania historii polskiej motoryzacji. Choć ten pojazd nie był produkowany masowo i było trudno o to, by zobaczyć go na ulicach polskich miast, to bez wątpienia zajmuje on na kartach historii polskiej motoryzacji wyjątkowe miejsce.

Powstał on na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku. Jaki cel przyświecał jego produkcji? Przede wszystkim był to pojazd stworzony z myślą o inspekcji linii energetycznych.

Mówi się o tym, że projektem były zainteresowane firmy rodem z Chin. Trwały nawet rozmowy dotyczące tego, by sprzedać projekt Wszędołaza, jednak nie zakończyły się one sukcesem.

O ile sam projekt okazał się być strzałem w dziesiątkę, o tyle Wszędołaz nigdy nie został poddany seryjnej produkcji. Co o tym przesądziło? Przede wszystkim nie bez znaczenia pozostawał system napędowy Wszędołaza.

Fakt, że zastosowano w nim napęd gąsienicowy sprawił, że Wszędołaz nie był produkowany na szeroką skalę. Jednak często można o nim usłyszeć przy okazji opowieści z dawnych czasów naszych dziadków i rodziców.