Tatrzański Park Narodowy

transavia airways

Polska również istnieje na mapie światowych Parków Narodowych, a Tatrzański Park Narodowy zajmuje dwunastą pozycje wśród wszystkich najpiękniejszych rejonów. Nie trzeba chyba opisywać, jakie istotne cuda natury możemy w nim znaleźć, gdyż z pewnością każdy z nas przynajmniej raz w życiu odbył po nim pieszą wędrówkę.

Niezwykła roślinność, która uwarunkowana jest od aktualnej pory roku, ale także zmienia się wraz z ukształtowaniem terenu, tworząc niezwykle piękny krajobraz. Warto przyjechać tutaj na wiosnę, kiedy to żywo kolorowe krokusy tworzą ogromne dywany, pokrywające górskie hale.

Liczne schroniska, pięknie zorganizowane szlaki, czynią to miejsce niezwykłym, wskazując drogę turystom do odkrycia wszystkich ważnych atrakcji parku. Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów, Jezioro Tatrzańskie, potoki, jak również wodospady, to tylko część atrakcji, jakie czekają w tym malowniczym miejscu.

Ze względu na dobrze przygotowane trasy park jest dostępny dla turystów przez cały rok, dając szansę na odkrycie wszystkich jego walorów.