Stowarzyszenie deskorolkowców

www.marcinkaminski.bedzin.pl https://mentornow.pl

Skaterzy także postanowili się integrować i wspólnie działać tworząc Stowarzyszenie Polska Asocjacja Skateboardingu „Asoskate”. W zamiarze organizacja miała stanowić poważnego partnera do współpracy z samorządem, ustawodawcami, organizacjami społecznymi i biznesem. Co ciekawe „Asoskate” zrzesza zwykłych skaterów oraz profesjonalistów.

Członkami są świetni fotografowie deskorolkowi, sędziowie i organizatorzy zawodów, a nawet osoby, które zawodowo zajmują się budowaniem skateparków. Działania stowarzyszenia skupiają się na promowaniu skateboardingu i szerzeniu wiedzy na temat tej aktywności oraz reprezentowaniu potrzeb skaterów. Od kilku lat „Asoskate” stara się podnosić poziom standardów jazdy na deskorolce poprzez tworzenie deskorolkowych mistrzostw Polski.

To także szansa na zauważenie młodych skaterów przez duże, deskorolkowe firmy. Organizacja z zaangażowaniem włącza się w inicjatywy zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie udzielając wsparcia. Ponadto stowarzyszenie ma integrować środowisko skaterów oraz ma być platformą do wymiany informacji na temat deskorolki.