Rower jako sposób aktywnego spędzania czasu

dom weselny rakoszyn bus do Holandii

O pozytywach jazdy na rowerze można by pisać książki, a jej właściwości zdrowotne znane są od wielu lat. To także doskonały sposób, aby aktywnie spędzić czas wraz z pozostałymi członkami rodziny. Na co wpływ ma jazda na rowerze? Regularna jazda zwiększa wytrzymałość i siłę mięśni, a także pozwala obniżyć poziom złego cholesterolu.

Jednocześnie zwiększa się pojemność ludzkich płuc i reguluje praca serca. Jednak jazda na rowerze nie jest wskazana dla osób, które maja poważne schorzenia kręgosłupa. W większości przypadków polepszy jednak zdrowie wszystkich członków rodziny.

Wspólna jazda rowerem ma także wartość turystyczną. Przemierzając różne trasy można wraz z pozostałym członkami rodziny znaleźć warte uwagi miejsca, o których do tej pory nie tylko nie myśleliśmy, ale nawet nie słyszeliśmy. Doznania estetyczne mogą być zaskakujące.

Jazda rowerem to także doskonała okazja, aby zachować smukła sylwetkę lub też zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Godzina jazdy na bicyklu, bez zbędnego wysiłku, pozwala spalić około 500 kilokalorii.