Rodzaje pasożytów zewnętrznych

www.plywalniakapry.pruszkow.pl

Choroby pasożytnicze są wywoływane nie tylko przez wszelkiego rodzaju pasożyty wewnętrzne jak glisty czy tasiemce, ale także przez pasożyty zewnętrzne, które żyją na powierzchni ciała swojego nosiciela, pożywając się naskórkiem, krwią czy płynami ustrojowymi. One także są więc równie niebezpieczne co wszelkie organizmy cudzożywne żyjące wewnątrz organizmu człowieka.

Wśród rodzajów pasożytów zewnętrznych znajdziemy między innymi komary, wszy, pchły czy kleszcze. Bardzo niebezpieczne są przenoszone przez te organizmy bakterie, które mogą wywołać wiele chorób zakaźnych – kleszcze są na przykład nosicielami boreliozy, a więc bardzo groźnej dla życia człowieka choroby zakaźnej.

Pasożyty te często żyją także na otaczających człowieka zwierzętach takich jak kot czy pies, dlatego też warto regularnie odwiedzać ze swoimi pupilami lekarza weterynaryjnego, dzięki czemu utrzymamy nasze zwierzaki w dobrym stanie i zminimalizujemy ryzyko przeniesienia się pasożytów na inne osoby. Jeżeli jednak już mamy z nimi do czynienia, doskonale sprawdzi się elektroniczny grzebień na wszy, który pomoże z przykrym problemem bezboleśnie!