Przygotuj auto na nieplanowane wakacje – o czym pamiętać?

Columbus bilety

Decydujesz się na wyjazd z dnia na dzień? Zanim spakujesz walizki, sprawdź stan swojego samochodu. Nawet jeśli działa bez zarzutu, warto zerknąć na niego tuż przed podróżą – unikniesz nieprzewidzianych przystanków w czasie drogi oraz awarii, która może skutecznie pokrzyżować plany wakacyjne.

Przygotowując auto do wakacji nie musisz od razu jechać do mechanika na dokładny przegląd. Wystarczy poświęcić temu kilka minut na przydomowym parkingu.

Sprawdź poziom oleju, płyny hamulcowe oraz płyny w spryskiwaczach, które będą konieczne podczas jazdy w deszczu. Skontroluj też światła, czy działają bez zarzutu.

Jeśli cokolwiek Cię niepokoi – niezwłocznie udaj się do mechanika. Może trzeba będzie poprawić ciśnienie w kołach? A o jakim wyposażeniu auta powinien pamiętać kierowca jadący na wakacje last minute? O kole zapasowym – może się nie przydać, ale lepiej żeby było.

www.wirtualnaapteka.pl

Do tego komplet kluczy, ewentualnie podnośnik. Gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy są koniecznością – jeśli ich nie masz, możesz otrzymać mandat.

A co z apteczką? Choć nie jest wymagana, warto ją mieć.