Praskie Zoo

Praga to miasto, które samo w sobie stanowi atrakcję turystyczną i wizyta w zoo może nie wydawać się najlepszym rozwiązaniem na spędzenie tam dnia. Jest to jednak ogród zoologiczny, który posiada wyjątkową ofertę i choćby na okazje, którą on oferuje warto zastanowić się czy nie lepiej zaplanować jednego dnia na zwiedzanie tej miejskiej atrakcji. W zoo można zobaczyć z bliska lemury, które należą do rzadkich atrakcji europejskich ogrodów zoologicznych.

Ponadto na terenie ogrodu podziwiać można różnorodne okazy ptaków, co może być nie lada gratką dla miłośników ornitologii. Praskie zoo wyposażone jest również w takie miejsca jak wyspa małp. Ponadto w odpowiednich godzinach można obserwować tresurę lwów morskich.

Praskie zoo wyróżnia się wśród turystów jako miejsce bardzo atrakcyjne dla rodzin z dziećmi. Sporo w nim miejsca dla najmłodszych, a liczne place zabaw, drabinki i rzeźby prezentujące zwierzęta są nie lada atrakcją dla pociech. Nic dziwnego, że większość zwiedzających stanowią rodziny z dziećmi.