Polskie Stowarzyszenie Groomerów

Zapewne nie każd wie, kim jest groomer. Otóż to tajemniczo i dziwnie brzmiące słowo jest nazwą dla osoby, która zawodowo zajmuje się strzyżeniem psów i kotów.

Groomerzy mieszkający na terenie Polski zrzeszają się i integrują się w Polskim Stowarzyszeniu Groomerów. Stowarzyszenie założyła grupa zapaleńców w 2009 roku.

Pierwszym sukcesem organizacji były starania o uznanie zawodu i wpisaniu go na listę zawodów. Celem organizacji jest propagowanie w społeczeństwie idei fryzjerstwa i pielęgnacji zwierząt, działanie na rzecz ich ochrony oraz integrowanie się i podejmowanie nowych inicjatyw.

Co ciekawe, co roku stowarzyszenie organizuje nie tylko ogólnopolskie mistrzostwa w groomingu, ale także europejskie i światowe. Aby zostać groomerem stowarzyszenie organizuje kursy przygotowawcze, które należy odbyć oraz trzeba zdać egzamin kwalifikacyjny.

Ponadto dzięki członkostwu groomerzy mogą się dokształcać, biorąc udział w szkoleniach, konferencjach, warsztatach i pokazach groomerskich. Przystąpienie do organizacji nie kończy się na wypełnieniu formularza, ale trzeba także zaprezentować swoje umiejętności – należy wykonać fryzurę i udowodnić chęć rozwoju w zawodzie.