Planujemy wakacje – krok po kroku

noclegi sędziszów z bordeaux

Większość z nas marzy o spędzeniu urlopu w jakimś ciepłym, egzotycznym kraju. Mimo to duży odsetek tego typu osób kończy co roku na wakacjach nad polskim morzem. Dlaczego? Dwa główne powody to strach przed samodzielną organizacją wyjazdu oraz wysokimi kosztami podróży. W rzeczywistości nie jest to takie trudne, jak nam się wydaje.

www.doktorpokrywka.pl

Od czego zacząć? Pierwszy krok to zawsze zarezerwowanie taniego lotu. Bilety pojawiają się zazwyczaj dość wcześnie, więc musimy liczyć się z tym, że zakupu dokonamy nawet pół roku przed terminem podróży. Drugi krok to wykupienie noclegu – tym zajmujemy się dopiero na 2-3 miesiące przed urlopem. Do wyboru mamy prywatne kwatery, schroniska, hostele i hotele.

Wszystko zależy tylko od zasobności naszego portfela, a także tego czy podróżujemy sami czy z rodziną. Trzeci krok to zakup ubezpieczenia – najlepiej skorzystajmy z jakieś sprawdzonej oferty, którą wcześniej przetestowali, np. nasi znajomi. Ostatnie o czym musimy pamiętać to zapłacenie za bagaż główny – robimy to od miesiąca do tygodnia przez planowanym lotem.