Park Tikal – tajemnica i historia Majów

https://zlotylin.pl/ Noclegi w Bydgoszczy

Ciekawym, a zarazem bardzo tajemniczym miejscem okazuje sie być kolejny Park Narodowy o wdzięcznej nazwie Tikal. To z pewnością skarb natury, ale także miejsce, które skrywa tajemnicę historii oraz stanowi kolebkę architektury z przed lat.

Bowiem to właśnie na tych terenach kryją się ruiny dawnych architektonicznych struktur, które były kiedyś terenami należącymi do Majów. Wszystkie budowle, a raczej ich pozostałości to nie tylko dawne domy, ale przede wszystkim pokaźnych rozmiarów świątynie.

Wszystko to zapiera dech w piersiach, tym bardziej że całe otoczenie budynków to niezwykłe tereny zielone. Bujna dżungla, z gęsto rosnącymi drzewami, kryje w sobie tajemnice nie tylko dawnych ludności, ale także bogatej fauny oraz flory.

Podążając przez tereny Parku Tikal można napotkać na cudowne gatunki, ale także nieco przerażające i niebezpieczne. Warto pamiętać, że żyją one pod ochronną, ale również ze względu na niebezpieczeństwo ukąszeniem, czy ugryzieniem lepiej trzymać się od niech z daleka.