Oferta last minute nie jest gorsza

rezerwacja biletów lotniczych

Kupując wakacje last minute, nie dostajesz wcale gorszej oferty. To, że płacisz mniej nie oznacza, że będzie spędzał wakacje w gorszych warunkach.

Co więcej, wakacje last minute podlegają takim samym prawom do rezygnacji lub gwarancji, jak wakacje kupione po normalnej cenie dużo wcześniej. Last minute ma być okazją, a nie przepłacaniem za niedogodne warunki.

Przyjechałeś na miejsce, a hotel nie wygląda jak na obrazku pokazywanym Ci w biurze podróży? Nie reklamujesz tej niedogodności, bo przecież kupiłeś wycieczkę z promocji. A promocje jak wiadomo… Nie popełniaj tego błędu.

Jeśli hotel nie jest taki jak widnieje na umowie – koniecznie zgłoś to sprzedającemu i żądaj zadośćuczynienia. Nie daj się zwieść, że to przecież wyprzedaż.

Podobnie jest w przypadku okolicy, w której mieszkasz, posiłków oraz opłat dodatkowych. Jeśli w umowie przewidziano trzy wycieczki w konkretne miejsca – tam biuro podróży musi Cię wysłać.

Nie daj się zadowolić jedną średniej jakości wycieczką – na odczepne. Choć agencje turystyczne wiedzą, że nie mogą robić takich rzeczy – nadal się to zdarza.

Nadal – bo mało osób wie, że ma prawo to zareklamować.