Nad morze przez cały rok

Każda pora roku jest dobra na to, by wybrać się nad morze. Nieważne jest to czy będzie to nasze, polskie Morze Bałtyk, czy też morze oddalone od polskiego państwa o setki, a niekiedy tysiące kilometrów.

Jeśli jesteście turystami- patriotami i jeśli wybieracie się nad morze, to tylko nad to polskie, to nieistotne jest to, który z kurortów nadmorskich wybierzecie. Czy będą to miejscowości położne nieco bliżej granicy niemieckiej, czy tez kurorty nieopodal Półwyspu Helskiego.

renowator.org.pl

W okresie letnim warto wybrać się nad morze, bo słoneczna pogoda jest wynagrodzeniem wszystkich niedogodności, które mogą nas spotkać w tym czasie nad polskim morzem. Mowa tu o przepełnionych plażach, bitwach parawanowych, nieustającej od czerwca do września wrzawy, zapachu oleju, na którym cały sezon smażone są „świeże” ryby i frytki.

Kiedy do Polski zawita złota, prawdziwa polska jesień warto pojechać nad morze, bo wówczas Bałtyk jest najbardziej urokliwym zakątkiem na mapie Polski, warto o tym pamiętać podczas planowania wczesnojesiennych wypadów za miasto.