Nad morze przez cały rok

do-natura.pl

Każda pora roku jest dobra na to, by wybrać się nad morze. Nieważne jest to czy będzie to nasze, polskie Morze Bałtyk, czy też morze oddalone od polskiego państwa o setki, a niekiedy tysiące kilometrów.

Jeśli jesteście turystami- patriotami i jeśli wybieracie się nad morze, to tylko nad to polskie, to nieistotne jest to, który z kurortów nadmorskich wybierzecie. Czy będą to miejscowości położne nieco bliżej granicy niemieckiej, czy tez kurorty nieopodal Półwyspu Helskiego.

W okresie letnim warto wybrać się nad morze, bo słoneczna pogoda jest wynagrodzeniem wszystkich niedogodności, które mogą nas spotkać w tym czasie nad polskim morzem. Mowa tu o przepełnionych plażach, bitwach parawanowych, nieustającej od czerwca do września wrzawy, zapachu oleju, na którym cały sezon smażone są „świeże” ryby i frytki.

Kiedy do Polski zawita złota, prawdziwa polska jesień warto pojechać nad morze, bo wówczas Bałtyk jest najbardziej urokliwym zakątkiem na mapie Polski, warto o tym pamiętać podczas planowania wczesnojesiennych wypadów za miasto.