Lazurowe Wybrzeże

Największym regionem turystycznym Francji, który odwiedza 10 milionów turystów rocznie jest Lazurowe Wybrzeże. Ten rozciągający się od miejscowości Cassis do granicy francusko-włoskiej pas wzdłuż wybrzeża to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na świecie.

Jest to również bardzo dobrze przygotowane pod względem turystycznym miejsce, z bogatą ofertą hoteli, kąpielisk i kasyn. Wśród największych nadmorskich miast wchodzących w skład Lazurowego Wybrzeża wymienić można chociażby Menton, Cassis i La Ciotat, Frejus czy Nicea.

www.interpretacja.net.pl

Każde z tych miast próbuje prześcignąć inne, aby zaproponować lepszą ofertę turystyczną. Konkurencja jest spora więc wiele z nich próbuje przyciągnąć turystów specjalnymi atrakcjami, które wyróżniają miasto na tle innych.

Przykładem może być chociażby organizowany w Menton festiwal cytryn. Wśród turystów Lazurowe Wybrzeże powoduje mieszane odczucia.

Niektórzy są zachwyceni czystą wodą morską, wspaniałymi i zadbanymi plażami, a także luksusowymi warunkami proponowanymi w hotelach. Inni są zmęczeni natłokiem turystów i zniechęceni wysokimi cenami.