Kultowe samochody filmowe

Gezet.pl warsztaty, mechanicy, stacje kontroli w Warszawie

W początkach świetności kina, zaraz przy aktorach, ważną rolę odgrywały w nim samochody. Produkcje filmowe, a w szczególności filmy drogi, bardzo ceniły sobie auta, które dość szybko debiutowały na wielkim ekranie.

W 1903 roku premierę miał film doumentalny „Wheels: The joy od motoring”, gdzie główną rolę odgrywał Napoleon 6 HP, który uczestniczył w znakomitych scenach pościgu. Ale w filmach nie pojawiały się wyłącznie samochody osobowe.

Zaawansowany analizator spalin silników wysokoprężnych

Można było oglądać również ciężarówki, tak jak w filmie „Konwój”. Z kolei autobusy pojawiały się w produkcji „Speed” czy w „16 przecznic”.

Swoje chwile świetności na ekranie miał nawet produkowany w Polsce Fiat 125p. Bohater serialu „07 zgłoś się”, Porucznik Borewicz, poruszał się właśnie takim autem, które generowało niezapomniane dźwięki silnika.

Samochód wystąpił również w serialu „Zmiennicy”, gdzie przybrał najpierw niebieski kolor nadwozia, a jego następcą został Fiat w odcieniu safari. Samochody w roli taksówek pędziły przez rzeczywistość w czasach PRL.