Jardin Exotique de Monaco

www.kth-kutno.pl

Jardin Exotique de Monaco (Egzotyczny Ogród Monako) jest ogrodem botanicznym usytuowanym na malowniczych klifach w Monako. Ogród został założony w 1933 roku z myślą o egzotycznej florze.

Przyjęcie weselne

Obecnie w ogrodzie znajduje się ponad tysiąc gatunków tropikalnych roślin. Na wysokościach od 98 i 40 metrów znajduje się sporych rozmiarów, naturalna jaskinia, która obrośnięta jest obficie licznymi rodzajami stalagmitów i stalaktytów oraz kamiennych, naturalnych kolumn.

Wspomniana jaskinia została otworzona dla zwiedzających w 1950 roku, ale zwiedzanie jej możliwe jest jedynie przy pomocy specjalistycznego sprzętu do wspinaczki. Dodatkowo na terenie ogrodu botanicznego (również we wspomnianych grotach), można podziwiać dowody na obecność na tych terenach człowieka pierwotnego.

Pieczę nad tymi znaleziskami sprawuje Muzeum Antropologii Prehistorycznej, które zostało założone w 1902 roku przez księcia Alberta II. Dodatkową atrakcją Egzotycznego Ogrodu Monako jest fakt, że przez wiele lat był z nim związany Louis Notari – najbardziej znany pisarz języka Monégasque – czyli jednego z dialektów języka francuskiego.