Dalmacja

Dalmacja to najpopularniejszy region turystyczny Chorwacji. Rozciąga się wzdłuż wybrzeży Adriatyku od Zadaru do Dubrownika. Charakteryzuje się bujną roślinnością śródziemnomorską – drzewami oliwnymi, magnoliami i oleandrami.

W czasach starożytnych region zamieszkiwało starożytne plemię Dalmatów i stąd jego nazwa. Osoby, które cenią sobie ciszę i spokój prawdopodobnie zachwyci fakt, że na terenie Dalmacji istnieje mnóstwo małych i w dużej części niezamieszkałych, dzikich wysp. To prawdziwie naturalne miejsca, a także doskonała przestrzeń na wypoczynek.

Miasta położone w południowej części regionu charakteryzują się bardzo łagodnym i ciepłym klimatem co przyciąga wielu turystów. Do najważniejszych miast w tej części należą Dubrownik, Szybernik, Trogir i Split. Region Dalmacji to ciekawa propozycja dla każdego turysty.

Całe życie kulturowe skupione jest w wąskim pasie między górami, a morzem Adriatyckim, co oznacza, że jest ot jedno z najbardziej skondensowanych miejsc pod względem turystycznym.