Co to są Bory Tucholskie?

Polska to kraj nadzwyczajnie piękny. Jako, że tu żyjemy i mieszkamy, to często nie doceniamy tego, ile pięknych miejsc można zwiedzić na terenie naszego rodzimego państwa.

www.asymetria.net.pl

Bory Tucholskie to właśnie jednak z takich atrakcji turystycznych, które bez wstydu możemy pokazywać zagranicznym gościom. Czym są Bory Tucholskie? To olbrzymi teren leśny, na którego terytorium znajdziemy liczne rezerwaty przyrody czy parki krajobrazowe, które gwarantują efektowne oraz niezapomniane widoki.

Na obszarze Borów Tucholskich znajdziemy także torfowiska i bagna, co wpływa na rozwój wielu rzadko spotyknaych w Polsce porostów czy roślin takich jak chociażby lilia złotogłów.  Jakie drzewa dominują w Borach Tucholskich? W przeszłości były to głównie buki i sosny, ale wraz z czasem zaczęły pojawiać się coraz to nowsze rodzaje flory.

Problemem Borów Tucholskich, mimo ochrony prawnej związanej z parkami krajobrazowymi, są niszczyciele pięknego krajobrazowo terenu. Jest to także obszar, który często dotykany był klęskami żywiołowymi, co także miało niewątpliwy wpływ na dzisiejszy jego wygląd i to niestety w negatywnym kontekście.