Biuro podróży czy samodzielna wyprawa?

rozkład lotów germanwings

Samodzielna organizacja wakacji to bardzo duże wyzwanie. Podczas wyjazdu mamy jednak o wiele większą swobodę, a po jego zakończeniu ogromną satysfakcję, że wszystko zrobiliśmy sami. Z drugiej jednak strony wyjazd z biurem podróży zwalnia nas z wielu obowiązków, a czasem nawet – wbrew powszechnej opinii – jest tańszy.

Którą z opcji więc wybrać? Jeśli chodzi o samodzielne podróżowanie, na pewno przypadnie ona do gustu osobom, które lubią ryzyko. Cała organizacja od początku do końca spoczywa na naszych barkach. Jeżeli więc podczas wyjazdu spotkają nas jakieś nieprzyjemne bądź nawet niebezpieczne sytuacje będziemy zdani wyłącznie na siebie.

Z drugiej strony dzięki takiemu podróżowaniu zyskujemy dużo swobody, a nasze wakacje mogą być w 100% takie jak sobie wymarzyliśmy. Biuro podroży odciąża nas natomiast ze wszelkich obowiązków organizacyjnych. Nawet jeśli podczas wakacji wydarzy się coś niespodziewanego – opiekę nad nami przejmie rezydent.

Z drugiej jednak strony, wykupując wakacje w biurze otrzymujemy ustandaryzowany produkt, który może być daleki od naszych oczekiwań.